Vankúše na spanie

Vankúše na spanie

Od vankúša na spanie sa očakáva hlavne, aby bol pohodlný a priniesol úľavu krku a šijí. Nie všetky vankúše na spanie sú rovnaké. Na výber máme z nespočetného množstva druhov, z ktorých nám však nie každý bude vyhovovať. Vankúše by mali spĺňať taktiež náročné kritériá týkajúce sa hygieny spania. Ľudia alergický na prach by mali veľmi dobre zvážiť výber vankúša na spanie. Vankúše s teplotou prania do 95 °C sú najvhodnejšie pre alergikov, pretože praním pri vysokej teplote sa ničia škodlivé alergény. S pomocou kvalitnej obliečky na vankúš môžeme predĺžiť jeho životnosť.

Hlavnou funkciou vankúša je zabezpečiť pohodlný spánok ako aj odbremeniť svalstvo na krku, podopierať hlavu, zahrievať ako aj prijímať pot.

Vankúše na spanie môžeme rozdeliť na:

–          vankúše naplnené dutím vláknom,

–          vankúše naplnené polyesterovými vločkami.

Vankúše s dutím vláknom sú určené na nižšie spanie. Vnútro vankúša tvorí prirodzená výplň teda páperie. Vyznačujú sa dlhou životnosťou a sú odolné voči znečisteniu. Páperové vankúše však nepatria medzi tie najlacnejšie.

Vankúše s polyesterovými vločkami alebo tzv. univerzálne vankúše poskytujú najlepšiu oporu pre krk a šiju a sú odolné voči uľahnutiu. Veľkou výhodou týchto vankúšov je možnosť si samovoľne regulovať množstvo náplne vo vankúši a tak si aj určiť jeho výšku.

Mohlo by vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.