Páperové paplóny

Páperové paplóny

Vďaka pokročilým technológiám sú páperové paplóny naďalej veľmi obľúbené. Už to síce nie sú tie pravé paplóny od našich babičiek, ale moderným výskumom preverené výrobky. Paplóny z páperia sa vyznačujú svojou ľahkosťou, vzdušnosťou, sú teplé, trvanlivé a zdravotne nezávadné.

Na výrobu páperových paplónov sa používa priemyselne spracované perie a páperie, ktoré sa po spracovaní perie v čistiacich prostriedkoch, ktoré sú ekologicky nezávadné. Ďalej sa suší pri teplote 130 °C. Páperové paplóny spĺňajú náročné európske normy, ktoré sú kladené hlavne na čistotu, sterilitu a hygienu.

Vďaka svojím klimatickým vlastnostiam je perie a páperie nepriaznivým prostredím pre roztoče živiace sa potravou, akou je rohovka (šupiny) uvoľňujúce sa z pokožky každého človeka. Zdraviu škodlivé organizmy sa v týchto páperových paplónoch nenachádzajú, pretože sú šité z husto tkanej textílie, ktorá je na rozdiel od riedko tkaných textílií nevhodným a zároveň nepriechodným prostredím pre tieto organizmy.

Starostlivosť a páperové paplóny je jednoduchá a nenáročná. Vaše paplóny vydržia dlho v dobrom stave, ak ich po použití pretrepete a občas vyvetráte. Odporúča sa nevystavovať ich priamemu slnečnému žiareniu ale zároveň ich neodkladať do uzavretých priestorov, ktoré nie sú dostatočne vetrateľné a suché. Pri správnej starostlivosti sa môže pri bežnom používaní a opotrebovaní životnosť páperových paplónov pohybovať v rozmedzí od 25 – 30 rokov.

Mohlo by vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.