Matracové chrániče

Matracové chrániče

Neoddeliteľnou súčasťou vašej spálne by mal byť matracový chránič, ktorý dokonale ochráni váš matrac pred nadmerným opotrebovaním a znečistením. S použitým tohto chrániča predĺžite životnosť matracov. Chrániče matracov sa umiestňujú pod plachty, sú veľmi príjemné na dotyk,  nenápadné a regulujú odvod potu počas spánku. Upevňujú sa k matracu pomocou gumových pások, ktoré sú pripevnené v rohoch chráničov matracov.

Matracové chrániče sú vysoko hygienické a zdravotne nezávadné. Zaručujú pohodlný a ničím nerušení spánok. Sú vhodné najmä pre ľudí, ktorí trpia alergiami, astmou či reumou. Odporúčajú sa aj pre ľudí, ktorý sa nadmerne potia, pretože počas spánku regulujú odvod potu. Do detských postieľok sa odporúčajú matracové chrániče s PVC záterom, ktorý neprepúšťa vodu a chráni matrac pred neželaním únikom moču dieťaťa.

Sú husto prešívané do tvaru včelieho plastu. Tento tvar šitia zaručuje zbieranie nečistôt v jeho švoch. Chrániče matracov sú vyrobené zo špeciálne látky, ktorej súčasťou je výťažok z medu. Tento výťažok je antimikrobiálny a tak zabraňuje rastu a rozmnožovaniu mikroorganizmov (najčastejšie baktérií a plesní), ktoré následne zneškodní už počas niekoľkých hodín.

Odporúča sa radšej uprednostniť služby čistiarní alebo prať v práčke pri teplote 60 °C na jemnom programe. Práčka by mala disponovať zvýšenou kapacitou prania pre výplň minimálne 7 kg.

Mohlo by vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.