Lacné obliečky

Lacné obliečky

Posteľné obliečky sa vyrábajú z rôznych materiálov. Niektoré sú kvalitnejšie a niektoré zasa porovnateľne lacnejšie, čo sa odráža hlavne na ich kvalite. Pri výrobe lacných obliečok sa veľmi často nahrádzajú prírodné materiály syntetickými látkami. Cena závisí aj od výrobcu a krajiny pôvodu. S určitosťou sa dá povedať, že obliečky od dodávateľov z Číny či Poľska patria medzi tie najlacnejšie. Avšak obliečky známych značiek ako sú Matejovksky, Greno či Benetton sú kvalitnejšie a zároveň aj cenovo drahšie. Najznámejšie sú bavlnené, saténové, krepové či flanelové posteľné obliečky.

Medzi lacné obliečky môžeme zaradiť krepové obliečky.  Krep, z ktorého sa vyrábajú následne krepové obliečky patrí medzi najlacnejšie materiály. Pomocou jednoduchého chemického procesu – lúhovania sa vytvorí z bavlny krepová látka. Výhodou je, že ho netreba žehliť a tým ušetríme náš čas, nevýhodou je však nedostatočná hygiena, pretože žehlením pri vysokej teplote sa ničia baktérie. Obliečky vyrábané z froté materiálu patria taktiež medzi lacné obliečky. Tento elastický materiál je tkaní zo slučiek a veľmi príjemne pôsobí na jemnú pokožku.

Medzi najdrahšie patria bavlnené obliečky, pretože sa vyrábajú z bavlny, ktorá sa získava z prírodného vlákna bavlníka. Bavlna je materiál, ktorý veľmi dobre saje pot, je vzdušný a hygienický. Tento prírodný materiál sa používa na výrobu rôznych druhov látok, akými sú napríklad flanel, Jersey či satén.

Mohlo by vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.