Krepové obliečky

Krepové obliečky

Spomedzi materiálov, z ktorých sa posteľné obliečky vyrábajú patrí krepový materiál  medzi najobľúbenejšie hlavne pre svoju praktickosť. Posteľné obliečky z krepového materiálu sú vhodné pre tých, ktorý neznášajú žehlenie. Veľkou výhodou týchto obliečok je, že rýchlo schnú a nemusia sa žehliť. Avšak krepové obliečky majú aj svoju nevýhodu, pretože žehlením sa ničia škodlivé baktérie a alergény.

Krepové obliečky sa vyrábajú z kvalitnej 100% bavlny, ktorá sa získava chemickým procesom – lúhovaním. Ich výroba spočíva v klasickej plátnovej väzbe. Krepový efekt je tvorený rozdielnou hustotou priadze v osnove. Po utkaní krepovej priadze následne dochádza k vyzrážaniu tkaniny na ráme.

Krepové obliečky sú vyrábané v rôznych farebných prevedeniach, ktoré nádherne rozžiaria vašu spálňu. Je len na vašom vkuse, či dáte prednosť jednofarebným posteľným obliečkam s jednoduchými vzormi alebo naopak pestrofarebným obliečkam so zaujímavými motívmi.

Obliečky z krepového materiálu je možné zakúpiť v klasických rozmeroch alebo v predĺžených rozmeroch. Klasickými rozmermi obliečky na prikrývky sú 140 x 200 cm  a rozmery obliečky na vankúš sú 70 x 90 cm. Obliečky predĺžených veľkostí majú rozmery prikrývky 140 x 220 cm.

Krepové obliečky je možné prať v automatickej práčke pri teplote prania 40 °C. Tieto obliečky sa nesmú chemicky čistiť a taktiež sa neodporúča sušenie v sušičke.

Mohlo by vás zaujímať:

  • Froté obliečky Ak si potrpíte na luxus, pohodlie a praktickosť zároveň […]
  • Greno obliečky Obliečky od firmy Greno sú preslávené svojou prvotriednou […]
  • Detské paplóny Dobrý spánok je veľmi dôležitý pre zdravý vývoj každého […]
  • Vyhrievací vankúš S pomocou vyhrievacieho vankúša účinne zmiernite nepríjemné […]
  • Bavlnené plachty Kvalitné bavlnené plachty sú vyrábané zo 100 % bavlny bez […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.