Flanelové obliečky

Flanelové obliečky

Ak vám býva v noci často zima a nemáte pri sebe nikoho, kto by vás mohol cez chladné noci zohriať jediným riešením sú flanelové posteľné obliečky. Flanelové košele určite každý z nás pozná veľmi dobre. Teplé, pohodlné a ich cena vždy bola a je prijateľná. Predstavte si, že spávate pod posteľnou bielizňou takýchto vlastností.

Flanelové obliečky sa vyznačujú kvalitným, teplým materiálom a dotyk s týmto materiálom je veľmi príjemný. Takmer vždy je vyrobené zo 100 % bavlny a jeho cena je na úrovni najlacnejšieho prádla. Vysoká hrejivosť je najdôležitejšou vlastnosťou. Oceníte to hlavne v zimných mesiacoch alebo v menej vykurovaných miestnostiach. Takéto obliečky sú vhodné na chalupy, chaty alebo do víkendových domov. Nevýhodou flanelového materiálu je jeho váha. Na pocit sú obliečky vyrobené z tohto materiálu veľmi ťažké.

Veľkou výhodou česaného flanelu je jeho mäkkosť a hlavne dlhotrvajúce farby, takže vám bielizeň len tak ľahko nevybledne ani po častom praní.

Hustota tkaniny obliečok z česaného flanelu je približne 185g/m2. Rozmery flanelových obliečok sú rovnaké ako u ostatných materiálov. V prípade, že vám normované rozmery nevyhovujú, často sa dá s predajňou alebo internetovým obchodom, ktorý sa zaoberá predajom tohto druhu posteľnej bielizne dohodnúť na atypických rozmeroch a samozrejme aj na rozumnej cene.

Mohlo by vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.