Detské vankúše

Detské vankúše

Spánok je veľmi dôležitý. Malé deti potrebujú omnoho viac spánku ako dospelí. A preto nie je pravidlom, že čo je pre dospelého dobré musí vždy spĺňať aj požiadavky pre deti. Detské  vankúše sú veľmi ľahké, priedušné a disponujú vynikajúcimi tepelnými vlastnosťami. Taktiež sú veľmi príjemné na dotyk, bezprašné a zároveň nespôsobujú ani nezhoršujú detskú alergiu. Na vankúše určené pre deti sú kladené náročné zdravotné a hygienické požiadavky.

Medzi tie najdôležitejšie kritériá, ktoré musia detské vankúše spĺňať sú:

–          všetky detské vankúše sú olemované, pretože olemovaním sa zabraňuje, aby výplň vankúša nevychádzala von a dieťa ju náhodu nezhltlo.

–          prešitie vankúšov po dĺžke zabezpečuje, že náplň vankúša je pevne fixovaná.

–          praním vankúšov pre deti pri teplote 60°C je zabezpečená dokonalá hygiena spania.

–          elasticita a ľahkosť vankúšov.

–          antialergické vankúše zabraňujú vzniku škodlivých alergénov.

Všetky detské paplóny či vankúše sú prísne kontrolované, aby spĺňali náročné kritéria kvality a zdravotnej nezávadnosti. Pravidelná údržba vankúšov je veľmi dôležitá. Vankúše je nevyhnutné občas pretriasť a vyvetrať, aby sa pot a vlhkosť mohla vypariť. Odporúča sa nechať detské vankúše voľne ustlané na posteli a neodkladať ich do uzavretých priestorov. Podľa potreby je možné ich prať pri teplote 60 °C. Neodporúča sa však používať aviváž a bielidlá.

Mohlo by vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.