Cestovný vankúš

Cestovný vankúš

Veľmi praktickým spoločníkom, ktorý vás bude sprevádzať na každej dlhšej ceste autobusom, vlakom či loďou je extrémne ľahký a jednoducho z rolovateľný cestovný vankúš. Cestovný vankúš je veľmi praktický vďaka svojej veľkosti a hmotnosti. Jeho hmotnosť sa pohybuje okolo 520 gramov a veľkosť takého cestovného vankúša je 30 x 40 centimetrov. Po zbalení nezaberie veľa miesta v batožine a po rozbalení si plní svoj účel počas cestovania. Cestový vankúš môže mať tvar klasického vankúša ako aj tvar podkovy.

Vankúš určení na cestovanie v tvare podkovy je pevný a anatomicky tvarovaní. Svojím tvarom poskytuje hlave bezpečnú oporu počas spánku, pri pohybe chráni krk a prináša úľavu bolestivej a namáhanej šijí. Zároveň veľmi ľahko zaťaží ramená a tým zabezpečí uvoľnenie strnulého krku či ramien.

Nerušením spánok vaším deťom počas dlhej cesty spríjemní mäkký cestovný vankúš. Na detských vankúšoch v tvare podkovy sa najčastejšie na jednom konci nachádza hlava roztomilého plyšového zvieratka. Takýto mäkký a hebký vankúš prináša deťom opierku na hlavu a zároveň kamaráta na dlhú cestu.

Ideálny na cestovanie je aj praktický nafukovací cestovný vankúš, ktorý sfúknutí zaberie v batožine minimum miesta. Keď ho už nepotrebujete, jednoducho ho sfúknete a odložíte.

Často sú tieto vankúše malých rozmerov využívané v domácnosti ako doplnok či dekorácia, najčastejšie v spálni alebo v obývacej izbe.

Mohlo by vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.