Antialergické paplóny

Antialergické paplóny

Antialergické paplóny sú vyrábané špeciálnou škandinávskou technológiou. Táto technológia je založená vo vrstevní jemných pavučín z kvalitného polyuretánového dutého vlákna, ktoré je ľahké, vzdušné, nelepí sa, netvorí zhluky a neláme sa. Na výrobu tohto mäkkého rúna sa nepoužívajú žiadne chemické látky, ktoré by mohli spôsobovať alergické reakcie. Výplň týchto paplónov tvorí konjugované silanizované polyesterové vlákno, ktoré zaručuje mäkkosť, jemnosť a hrejivosť. Antialergické paplóny musia spĺňať najnáročnejšie kritériá a taktiež by sa mali dať prať pri teplote 95 °C, ktorá ničí škodlivé alergény.

Paplóny môžeme rozdeliť na:

Letné paplóny, ktoré sú najvhodnejšie na letné obdobie alebo v prípade ak priemerná teplota vo vašej spálni je nad 23°C.  Náplň paplónov váži od 300 do 500g a celková váha dvojpaplónov sa pohybuje v rozmedzí od 600 do 1000g.

Univerzálne paplóny sú vhodné počas väčšej časti roka, ako aj prípade, že priemerná teplota v miestnosti, v ktorej spíte je 20 – 23°C. Celková váha náplne paplónov sa pohybuje od 550 do 1100 g a váha dvojpaplónov je od 1100 do 2000g.

Zimné paplóny sú vhodné na používanie počas zimných mesiacov alebo v tom prípade, ak priemerná teplota v spálni je do 19°C. Celková váha náplne paplónov 1200 – 1400g a celková váha dvojpaplónov sa pohybuje od 2400 do 2800 g.

Dobrý a hlavne kvalitný paplón by mal dobre prepúšťať prebytočné teplo. O kvalite nerozhoduje to, či je paplón letný, univerzálny alebo zimný.

Mohlo by vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.